Az oldal megtekintésével létrejött szerződéses jogviszony mellett a Webáruházban történő vásárlás esetén szállítási (adásvételi) szerződés jön létre a vásárló-felhasználó és Eladó között, amely jogviszonyra a megrendelés és visszaigazolás, valamint a jelen ÁSZF rendelkezései egyaránt irányadók.
Az adásvételi szerződés feltételeit a megrendelés elküldésével a vásárló elfogadja.
A szerződés akkor jön létre, amikor az Eladó a vásárlást telefonon és írásban (e-mailben) visszaigazolja (munkaidőben általában 3-4 órán belül megtörténik). Ha a megrendelés megérkezését visszaigazoló email a vásárlóhoz 48 órán belül nem érkezik meg, akkor a vásárló mentesül az ajánlati kötöttség alól, nem köteles a megrendelt terméket megvenni, a szolgáltatást igénybe venni. Amennyiben nincs raktáron a megrendelt termék, úgy a vásárló szintén mentesül az ajánlati kötöttség alól.
A megrendelések leadása történhet telefonon vagy elektronikus úton. A telefonon leadott megrendeléseket is írásban igazoljuk vissza.
A hibásan vagy nem kellő részletességgel megadott címzési, vagy más adatok, információk esetén felmerülő kellemetlenségért az eladó nem vállal felelősséget.
Különösen fontos a telefonos elérhetőség pontos feltüntetése, mert minden megrendelést egyeztetünk telefonon is. Hiányos elérhetőségi adatok kitöltése esetén a megrendelést az Eladó nem teljesíti.
A kiválasztott, megvásárolni kívánt termékek saját oldalán a „kosár” funkcióra klikkelve lehet az egyes termékeket a virtuális kosárba betenni.
Az oldalon feltüntettet árak minden esetben az ÁFÁ-val növelt árak, tehát tartalmazzák a 27%-os mértékű általános forgalmi adót.
A Webáruházban feltüntetett árak (az eladó ajánlata) visszavonásig vagy megváltoztatásig érvényesek. A Webáruházban szereplő termékképek és készlet-információk tájékoztató jellegűek és a valóságtól eltérhetnek. A raktárkészlet gyors változásai miatt előfordulhat, hogy egyes termékek annak ellenére „raktáron” lévőként szerepelnek, valójában nincsenek raktáron. Az ilyen tévedésekért a Webáruház felelősséget nem vállal, a hiba felismerését követően tájékoztatja a vásárlót.
Minden általunk forgalmazott készülék gyári, bontatlan csomagolású (mely az összes tartozékot tartalmazza) és kártyafüggetlen.
Cégünk nem forgalmaz víz-és ütésálló készülékeket, tehát folyadék által és/vagy külsérelem által sérült készülékekre a jótállást nem tudjuk érvényesíteni.
A jótállás nem vonatkozik például a következőkre: elhasználódó részekre, például akkumulátorra, felületi sérülésekre, korlátozás nélkül ideértve a karcolásokat, benyomódásokat és a csatlakozók törött műanyagát.
A termék szervizpontra való eljuttatásáról a vásárlónak kell gondoskodnia
Elállás joga:
Az elállás jogát a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet szabályozza
A fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jog gyakorlása
(2) A vállalkozás internetes honlapján is biztosíthatja a fogyasztó számára a 20. §-ban meghatározott jog (1) bekezdés szerinti gyakorlását. Ebben az esetben a vállalkozás tartós adathordozón haladéktalanul visszaigazolja a fogyasztói nyilatkozat megérkezését.
(3) A 20. §-ban meghatározott jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát a 20. § (2) bekezdésében, illetve a 21. §-ban meghatározott határidő lejárta előtt elküldi.
(4) A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy a 20. §-ban meghatározott jogot e §-sal összhangban gyakorolta.
A PTK-ban meghatározott fogyasztó "a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy"
A vállalkozás kötelezettségei a fogyasztó elállása vagy felmondása esetén
(2) A 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén a vállalkozás a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján a vállalkozás a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti.
(3) Ha a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, a vállalkozás nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket.
(4) Termék adásvételére irányuló szerződés esetén a vállalkozás mindaddig visszatarthatja az (1) bekezdésben meghatározott összeget, amíg a fogyasztó a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Nem illeti meg a vállalkozást a visszatartás joga, ha vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza.
A fogyasztó kötelezettségei elállása vagy felmondása esetén
A fogyasztó viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket.
A fogyasztót ezenfelül egyéb költség nem terheli.
A gazdálkodó szervezet azonban követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. ..."